Latest:
Performer Application Closing 30 May 2018
Home
Info
Onsite Camping
Festival Guide
Getting Here
Car
Local Bus
Train
Maps
Where to Stay
Local Hotels
Online Booking
Hitch Hikers Guide
2024 Festival Site Map
FAQs
Gallery
Illawarra Folk Club
History
Illawarra Folk Festival
Bulli
Tickets
Gift Voucher
Ticket Hotline
Youth Ticket Policy
Ticket FAQs
Limitation of Liability
Refunds and Returns Policy
Program
2024 Artists Lineup & Program
2024 Artists
2024 Shows
2024 Timetable
2024 Festival Planner
2024 Souvenir Program 32 Pages
2024 Festival Site Map
Folk School
Program Special Events
The Fringe
Honk! Oz
Folk By The Sea
Wongawilli Bush Dance
Folk Club Concerts
Youth Folk
Folk School Scholarship Application Form
Folk School
Participate
Artists Application
Performer Information
Stage Plan Information
Invoice
Artist Feedback Form
Volunteers
Volunteering Overview
Join The Green Folk
Youth Volunteer
Volunteer Job Descriptions
Volunteer Application Form
Volunteer Code of Conduct
Volunteer Induction
2024 Emergency Plan
Folk School
Community Ticket Scheme
Thursday Charity Day
Billet A Performer
Stalls
Stalls Information Pack
Contact Us
Festival Survey Form
Mailing List
Sponsorship Enquiries
Media Resources
General Enquiries
Sponsorship Request
Menu
Artists
Artists
Shows
Planner
Timetable
International Acts
Andy Irvine
Dallahan
George and Georgia
Glen Gardner
Ken Field's Hoot Band
Mark Bishop Evans
Rik Palieri
Ryan Young
Sweet Tony
The Alum Ridge Boys & Ashlee
The Dirty Stay Out Skifflers
Tom Lewis
Winter Wilson
Interstate Acts
Alana Wilkinson
Amaidí
Andie
Apolline
Black Joak Morris
Brendan Gallagher
Bush Music Club inc
Charm of Finches
Cigany Weaver
Coomba All-Stars
Darren Hanlon
Enda Kenny
Enough Said Poets
FiddleDance Band
Fiona Ross
Geoffrey W Graham
Gobsmacked!
Good Tunes
Gusto Gusto
Handsome Young Strangers
Hannah Pelka-Caven
Haystack Mountain Hermits
Hot Apple Band
Jarabi Band
Jessie Lloyd
Jodi Edwards
Lizzie Flynn & The Runaway Trains
Matt Joe Gow & Kerryn Fields
Maypole with Molly
Mickey & Michelle
Old folk
Peter Mace Bush Poet
Pirritu
Rheinberger and Wilson
Robyn Sykes
Russell Hannah
Sam De Santi
Saplings
Stiff Gins
Sue Ferrers Trio
Sydney Scottish Fiddlers
Ted Egan AO. NK
The Inadequates
Tim Scanlan & Mana Okubo
Tuck Shop Ladies
Vardos
We Mavericks
Wendy Snook
Local Acts
1140 Street Band
Carefree Road Band
Circus WOW
Combined Union Choirs
Curious Rendition Orchestra
Illawarra Nature Story Songs
Jordan Ireland & Purple Awekestra
Junkyard Rascals
Kay Proudlove
Kiama Shanty Club
Mally Moo's Music 4 Minis
Mark Ballesi and Russell Churcher
Maurie Mulheron
Mumung
Nick Rheinberger
Shalani
Illawarra Union Singers
Shanties and Worksongs
Singongo
Soul Flamenco Illawarra
Steampunk Vagabonds
Stonybroke
Story Beats
Super Kenny and Magnificent Manda
The Con Artists
The Grandkids
The Midnight Feast
The Morning Star
The Other Noonans
The Shield Maidens and the Celt
The Swingaleles
The Water Runners
Tia Wilson
Tribal Jewels Dance Co
Yoga – Dru Yoga with Erika Steller and Fiona Davis